Muzik Listesi

1471Harun Kolçak Ağlat Beni (feat. Gülçin Ergül) 1064Harun Kolçak Gitme Seviyorum (feat. Tan Taşçı) 1010Harun Kolçak Dualarım Yoluna (feat. Kubat) 899Harun Kolçak Yanımda Kal (feat. Gökhan Türkmen) 868Harun Kolçak Gir Kanıma (feat. İrem Derici) 360Harun Kolçak Korkuyorum (feat. Zara) 358Harun Kolçak Vermem Seni Ellere (feat. Hakan Kahraman) 350Harun Kolçak Bile Bile (feat. Aşkın Nur Yengi) 315Harun Kolçak Ölürüm Elinde (feat. Alişan Göksu) 302Harun Kolçak Elimde Değil (feat. Işın Karaca) 292Harun Kolçak Deli Et Beni (feat. Tuğba Yurt) 288Harun Kolçak Haketmedim Ayrılığı (feat. Yaşar) 277Harun Kolçak Müptelayım Sana (feat. Umut Kuzey) 263Harun Kolçak Sensiz Olamam (feat. Bedük) 237Harun Kolçak Gir Kanıma ft İrem Derici 236Harun Kolçak Yanımda Kal ft Gökhan Türkmen 224Harun Kolçak Elimde Değil ft Işın Karaca 220Harun Kolçak Ağlat Beni ft Gülçin Ergül 212Harun Kolçak Gitme Seviyorum ft Tan Taşçı 204Harun Kolçak Bile Bile ft Aşkın Nur Yengi 189Harun Kolçak Deli Et Beni ft Tuğba Yurt 187Harun Kolçak Vermem Seni Ellere ft Hakan Kahraman 187Harun Kolçak Dualarım Yoluna ft Kubat 184Harun Kolçak Sensiz Olamam ft Bedük 184Harun Kolçak Haketmedim Ayrılığı ft Yaşar 176Harun Kolçak Korkuyorum ft Zara 168Harun Kolçak Aşık Oluyorsun 165Harun Kolçak Müptelayım Sana ft Umut Kuzey 162Harun Kolçak Ölürüm Elinde ft Alişan Göksu 152Harun Kolçak Ben Ölmeden Önce 148Harun Kolçak Gir Kanıma 148Harun Kolçak Kaybetmem 139Harun Kolçak Yüreğinden Öperim 136Harun Kolçak İnsan Gülerken Ağlar 134Harun Kolçak Derman Olayım 133Harun Kolçak Vazgeçilmez 131Harun Kolçak Karşıyım 130Harun Kolçak Bahanem Yok 130Harun Kolçak Ağlat Beni 127Harun Kolçak Sözümü Geri Aldım 127Harun Kolçak Sokul Bana 125Harun Kolçak Yeniden Doğuyorum 117Harun Kolçak Kalbime Yazdım Seni 115Harun Kolçak Öyle Bir Gece 112Harun Kolçak Dudağım Yangın Ormanı 111Harun Kolçak Aşk Beni Hep Değiştirecek (Modulation Wave Mix) 110Harun Kolçak Yalnızlığımı Ben Seçtim 107Harun Kolçak Beni Sarıver 104Harun Kolçak Vermem Seni 101Harun Kolçak Dualarım Yoluna

Harun Kolçak albümleri

9977 Harun Kolçak Çeyrek Asır 880 Harun Kolçak Müzisyen 491 Harun Kolçak Beni Affet 507 Harun Kolçak Yanımda Kal 748 Harun Kolçak Yaşasın 414 Harun Kolçak Teslim Oldum 445 Harun Kolçak Aşk Beni Hep Değiştirecek 1015 Harun Kolçak En Büyük Aşk 1148 Harun Kolçak Yeniden Doğuyorum

Harun Kolçak Kimdir? Harun Kolçak Nereli? Harun Kolçak Kaç yaşında?

Harun Kolçak

Harun Kolçak kimdir, Türk pop müziği sanatçısı.

Harun Kolçak, sanatçı bir ailenin tek çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Eşref Kolçak‘ın ünlü bir sinema sanatçısı olması, sanatla içiçe büyümesine neden oldu. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. Saint Benoit Fransız Erkek Lisesi’nde ortaöğrenimine devam ederken bas gitar çalmayı öğrendi.

Profesyonel müzik yaşantısına, Erkin Koray ile çalışarak başladı. 1978 yılında Rıza Silahlıpo’da Ritm 68 Orkestrasına bas gitarist olarak katılan Harun Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğine yöneldi. Bu dönemde Aydın Esen, Neşet Ruacan, Nükhet Ruacan, Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışan ve deneyimini artıran sanatçı, bir çok ünlü ismin de yer aldığı Onno Tunç Orkestrası‘na katıldı. Burada, yedi yıl boyunca bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yaptı. Orkestranın dağılmasının ardından bir süre vokalist olarak çalıştı. Bu arada, 1987 yılında katıldığı ve birinci olduğu yerel bir şarkı yarışmasında yaptığı düet ile büyük beğeni topladı.

 

Harun Kolçak’ın çıkış yapması 1991 yılında Onno Tunç ile ortak yaptıkları “Gir Kanıma” isimli albümle oldu. Bu büyük çıkıştan sonra müzik tarihine adını onaylamasına neden olan ikinci albüm “En Büyük Aşk” takip etti. Onno Tunç’un vefatından sonra İskender Paydaş ile çalışmaya başlayan sanatçı “En Büyük Aşk”, “Derman Olayım”, “İnsan Gülerken Ağlar” gibi bir çok parçada beraber çalıştı. Daha sonra 1995 yılında “Yanımda Kal” adını taşıyan üçüncü albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Albümde çoğunun söz ve müziği Harun Kolçak’a ait on şarkı yer aldı. Düzenlemelerini İskender Paydaş’ın yaptığı albümden iki şarkının söz ve müzikleri Adnan Ergil imzasını taşıyordu. “Korkuyorum”, “Dualarım Yoluna” ve “Yanımda Kal” gibi şarkılar unutulmaz Harun Kolçak şarkıları arasında yerini aldı.

Harun Kolçak, üç yıl sonra 1998 yılunda çıkardığı dördüncü albümünde bambaşka bir görünümle çıktı. “Teslim Oldum” adını taşıyan albümde, kendi çizgisinin yanı sıra pop-rock tarzının öne çıktığı dikkatleri çekti. Albümde yine kendi söz ve besteleri ağırlıkta olmakla birlikte İskender Paydaş, Eda Özülkü, Metin Özülkü, Eser Taşkıran, Günay Çoban gibi isimler de yer aldı. “Günahım Boynuna” albümün çıkış parçası olurken, sözlerini Sezen Aksu‘nun, bestesini Uğur Başar‘ın yaptığı “Yeniden” adlı parçayı Aşkın Nur Yengi ile birlikte seslendirdi.

2000 yılına gelindiğinde Harun Kolçak’ın “Yaşasın” adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçı bu albümde eser düzenlemeler için Emre Irmak ile çalışırken kendi bestelerinin dışında diğer parçalarda da Şehrazat, Günay Çoban, Ümit Sayın, Ercüment Vural gibi değerli insanlarla beraber çalıştı. Bu albümde “Yaşasın”, “Kal Benimle”, “Derbeder Sevdalı” ve “Rüyalar” öne çıkan parçalar oldu.

Harun Kolçak’ın, ulusal düzeyde kazandığı birçok ödülün yanı sıra bir de yurtdışı başarısı bulunuyor. 1996 yılında Litvanya’da 13 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen “Müzikos Festivalis Nerinos Vasara 96” yarışmasında ülkesini başarıyla temsil ederek En İyi İkinci Şarkıcı seçildi. Müziğe bir süre ara veren sanatçı 2006 yılında “Müzisyen” adlı albümü ile müzik dünyasına iddialı bir dönüş yaptı.

Harun Kolçak, vejeteryan, hayvansever ve doğa tutkunu biri olarak tanınmakta. İnsanları duyarlı hale getirmek misyonunu üstlenen sanatçı, aktif olarak pek çok faameditasyon, parapsikoloji ve zen-budizm ile de yakından ilgilenmektedir.

Kısaca Hakkımızda

Müzik severleri birleşdirmek ve bir aya toplamak için kurulmuş mp3adam.net sitesine hepiniz hoş geldiniz.

Dünyada aparılan bilimsel araşdırmalar göstermişdir ki, insan en kötü gününde bile şarkı dinlerken daha az stres ve acı hiss ediyor.

Sağlığınıza iyilik ve ruhunuza renk katan müzikleri sitemizde bedava dinlemeye hep devam edin.