Muzik Listesi

3520Harun Kolçak Ağlat Beni (feat. Gülçin Ergül) 1886Harun Kolçak Yanımda Kal (feat. Gökhan Türkmen) 1873Harun Kolçak Gitme Seviyorum (feat. Tan Taşçı) 1651Harun Kolçak Dualarım Yoluna (feat. Kubat) 1512Harun Kolçak Gir Kanıma (feat. İrem Derici) 683Harun Kolçak Vermem Seni Ellere (feat. Hakan Kahraman) 598Harun Kolçak Bile Bile (feat. Aşkın Nur Yengi) 566Harun Kolçak Korkuyorum (feat. Zara) 556Harun Kolçak Müptelayım Sana (feat. Umut Kuzey) 550Harun Kolçak Haketmedim Ayrılığı (feat. Yaşar) 520Harun Kolçak Elimde Değil (feat. Işın Karaca) 511Harun Kolçak Aşık Oluyorsun 503Harun Kolçak Deli Et Beni (feat. Tuğba Yurt) 497Harun Kolçak Ölürüm Elinde (feat. Alişan Göksu) 471Harun Kolçak Sensiz Olamam (feat. Bedük) 449Harun Kolçak Ağlat Beni ft Gülçin Ergül 442Harun Kolçak Gitme Seviyorum ft Tan Taşçı 439Harun Kolçak Elimde Değil ft Işın Karaca 426Harun Kolçak Yanımda Kal ft Gökhan Türkmen 420Harun Kolçak Gir Kanıma ft İrem Derici 419Harun Kolçak Ben Ölmeden Önce 405Harun Kolçak Vermem Seni Ellere ft Hakan Kahraman 390Harun Kolçak Derman Olayım 381Harun Kolçak Bahanem Yok 379Harun Kolçak Kaybetmem 378Harun Kolçak Deli Et Beni ft Tuğba Yurt 371Harun Kolçak Yeniden Doğuyorum 367Harun Kolçak İnsan Gülerken Ağlar 363Harun Kolçak Bile Bile ft Aşkın Nur Yengi 356Harun Kolçak Sözümü Geri Aldım 356Harun Kolçak Müptelayım Sana ft Umut Kuzey 355Harun Kolçak Vazgeçilmez 352Harun Kolçak Sensiz Olamam ft Bedük 352Harun Kolçak Korkuyorum ft Zara 348Harun Kolçak Sokul Bana 343Harun Kolçak Öyle Bir Gece 331Harun Kolçak Haketmedim Ayrılığı ft Yaşar 331Harun Kolçak Dualarım Yoluna ft Kubat 325Harun Kolçak Gir Kanıma 322Harun Kolçak Ölürüm Elinde ft Alişan Göksu 308Harun Kolçak Aşk Beni Hep Değiştirecek (Modulation Wave Mix) 307Harun Kolçak Ağlat Beni 303Harun Kolçak Yalnızlığımı Ben Seçtim 298Harun Kolçak Beni Sarıver 293Harun Kolçak Yaşasın 291Harun Kolçak Dudağım Yangın Ormanı 267Harun Kolçak Yüreğinden Öperim 263Harun Kolçak Ölürüm Elinde 260Harun Kolçak Karşıyım 252Harun Kolçak Vermem Seni

Harun Kolçak albümleri

19949 Harun Kolçak Çeyrek Asır 1757 Harun Kolçak Müzisyen 1036 Harun Kolçak Beni Affet 1027 Harun Kolçak Yanımda Kal 1636 Harun Kolçak Yaşasın 916 Harun Kolçak Teslim Oldum 916 Harun Kolçak Aşk Beni Hep Değiştirecek 2527 Harun Kolçak En Büyük Aşk 2947 Harun Kolçak Yeniden Doğuyorum

Harun Kolçak Kimdir? Harun Kolçak Nereli? Harun Kolçak Kaç yaşında?

Harun Kolçak

Harun Kolçak kimdir, Türk pop müziği sanatçısı.

Harun Kolçak, sanatçı bir ailenin tek çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Eşref Kolçak‘ın ünlü bir sinema sanatçısı olması, sanatla içiçe büyümesine neden oldu. Müziğe olan ilgisi çok küçük yaşlarda başladı. Saint Benoit Fransız Erkek Lisesi’nde ortaöğrenimine devam ederken bas gitar çalmayı öğrendi.

Profesyonel müzik yaşantısına, Erkin Koray ile çalışarak başladı. 1978 yılında Rıza Silahlıpo’da Ritm 68 Orkestrasına bas gitarist olarak katılan Harun Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğine yöneldi. Bu dönemde Aydın Esen, Neşet Ruacan, Nükhet Ruacan, Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışan ve deneyimini artıran sanatçı, bir çok ünlü ismin de yer aldığı Onno Tunç Orkestrası‘na katıldı. Burada, yedi yıl boyunca bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yaptı. Orkestranın dağılmasının ardından bir süre vokalist olarak çalıştı. Bu arada, 1987 yılında katıldığı ve birinci olduğu yerel bir şarkı yarışmasında yaptığı düet ile büyük beğeni topladı.

 

Harun Kolçak’ın çıkış yapması 1991 yılında Onno Tunç ile ortak yaptıkları “Gir Kanıma” isimli albümle oldu. Bu büyük çıkıştan sonra müzik tarihine adını onaylamasına neden olan ikinci albüm “En Büyük Aşk” takip etti. Onno Tunç’un vefatından sonra İskender Paydaş ile çalışmaya başlayan sanatçı “En Büyük Aşk”, “Derman Olayım”, “İnsan Gülerken Ağlar” gibi bir çok parçada beraber çalıştı. Daha sonra 1995 yılında “Yanımda Kal” adını taşıyan üçüncü albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Albümde çoğunun söz ve müziği Harun Kolçak’a ait on şarkı yer aldı. Düzenlemelerini İskender Paydaş’ın yaptığı albümden iki şarkının söz ve müzikleri Adnan Ergil imzasını taşıyordu. “Korkuyorum”, “Dualarım Yoluna” ve “Yanımda Kal” gibi şarkılar unutulmaz Harun Kolçak şarkıları arasında yerini aldı.

Harun Kolçak, üç yıl sonra 1998 yılunda çıkardığı dördüncü albümünde bambaşka bir görünümle çıktı. “Teslim Oldum” adını taşıyan albümde, kendi çizgisinin yanı sıra pop-rock tarzının öne çıktığı dikkatleri çekti. Albümde yine kendi söz ve besteleri ağırlıkta olmakla birlikte İskender Paydaş, Eda Özülkü, Metin Özülkü, Eser Taşkıran, Günay Çoban gibi isimler de yer aldı. “Günahım Boynuna” albümün çıkış parçası olurken, sözlerini Sezen Aksu‘nun, bestesini Uğur Başar‘ın yaptığı “Yeniden” adlı parçayı Aşkın Nur Yengi ile birlikte seslendirdi.

2000 yılına gelindiğinde Harun Kolçak’ın “Yaşasın” adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçı bu albümde eser düzenlemeler için Emre Irmak ile çalışırken kendi bestelerinin dışında diğer parçalarda da Şehrazat, Günay Çoban, Ümit Sayın, Ercüment Vural gibi değerli insanlarla beraber çalıştı. Bu albümde “Yaşasın”, “Kal Benimle”, “Derbeder Sevdalı” ve “Rüyalar” öne çıkan parçalar oldu.

Harun Kolçak’ın, ulusal düzeyde kazandığı birçok ödülün yanı sıra bir de yurtdışı başarısı bulunuyor. 1996 yılında Litvanya’da 13 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen “Müzikos Festivalis Nerinos Vasara 96” yarışmasında ülkesini başarıyla temsil ederek En İyi İkinci Şarkıcı seçildi. Müziğe bir süre ara veren sanatçı 2006 yılında “Müzisyen” adlı albümü ile müzik dünyasına iddialı bir dönüş yaptı.

Harun Kolçak, vejeteryan, hayvansever ve doğa tutkunu biri olarak tanınmakta. İnsanları duyarlı hale getirmek misyonunu üstlenen sanatçı, aktif olarak pek çok faameditasyon, parapsikoloji ve zen-budizm ile de yakından ilgilenmektedir.

Kısaca Hakkımızda

Müzik severleri birleşdirmek ve bir aya toplamak için kurulmuş mp3adam.net sitesine hepiniz hoş geldiniz.

Dünyada aparılan bilimsel araşdırmalar göstermişdir ki, insan en kötü gününde bile şarkı dinlerken daha az stres ve acı hiss ediyor.

Sağlığınıza iyilik ve ruhunuza renk katan müzikleri sitemizde bedava dinlemeye hep devam edin.